ראיון עם בוגרים

מה אתם מרגישים שהמכינה נתנה לכם?

"המכינה שינתה אותנו ב 180 מעלות. ההסתכלות על החיים בכלל ועל הגיוס לצה"ל בפרט אצלנו לחלוטין. פתאום הכל מקבל משמעות אחרת: מה חשוב בחיים, מה הערך של לימוד תורה, כיצד לקבל את האחר והשונה מאיתנו בחברה הישראלית וכיו"ב."

מה מיוחד בכיוון החינוכי של המכינה?

"האוירה הפתוחה. אין כפייה כמעט בשום דבר. נותנים לך לבחור לאיזה שיעור אתה נכנס ועם איזה ר"מ אתה רוצה ללמוד. בסופו של דבר הבחירה הזו מביאה אצל רוב החבר'ה ללקיחת אחריות ו"ראש גדול" הבאה לידי ביטוי בתורנויות מטבח וניקיון וכלה בישיבה עד שעות מאוחרות בבית המדרש בלימוד תורה אל תוך הלילה"

האם יש קשר לאנשי המושב? האם המקום משפיע לטובה?

"אנו מתארחים מס' שבתות בשנה אצל תושבי המושב והקשר אליהם הוא מצוין. ומעבר לכך האווירה במקום מוסיפה המון שקט ורוגע נפשי". "בקשת אפשר לראות אנשים שחיים בצניעות ובשמחה,ומקיימים הלכה למעשה חיי תורה ועבודה".
"לבוא וללמוד כאן זה לעצור את שטף החיים למשך שנה או שנתיים לקבל מושג על מה שחשוב באמת בחיים ולהמשיך הלאה עם מטען אדיר של אנרגיות אל השרות הצבאי ואל החיים בכלל".

האם אתם רואים את עצמכם חוזרים למכינה לאחר השרות הצבאי?

"בהחלט, אנו בטוחים שנחזור לפחות למס' חודשים למכינה או בקשת או למסגרת אחרת של לימוד תורה"
"אי אפשר לדעת כרגע מה יהיה בתום השרות, אך בטוח שנקבע עתים לתורה בחיינו הבוגרים ואת זה ללא ספק קיבלנו כאן במכינה בקשת בזכות הגישה החינוכית והיחס של הצוות החינוכי"